Nå kan du sikre deg en av fem boligtomter på Kråkåsen Hageby i Askim. Tomtene som er til salgs er i hovedsak flate og rektangulære, med fordelaktige tomtelinjer og god inndeling. Tomtearealer er estimert fra cirka 660-1000 kvadratmeter.
Tomtene er regulert til bolig, har god adkomst og er hovedsakelig vendt mot vest sett fra innkjøringen. De grenser mot landbruksområde, noe som gir et fritt utsyn og en luftig følelse. Området er solrikt og meget barnevennlig.
Kjøper du tomt eller bolig på Kråkåsen Hageby, vil du leve et behagelig liv med alt du trenger like i nærheten. Her får du kort vei til skoler og barnehage på Rom – kun 300 meter å gå på fin, trygg og opplyst grusvei gjennom skogen. Til butikker som Kiwi, Rema 1000 med apotek, byggevare og Askim Frukt- og Bærpresseri er det kun 1,2 kilometer å gå, eller to kilometer med bil. Fra samme området går bussen til både Oslo og Mysen.
Åpne og solrike landbruksarealer og friområder omkranser feltet. Her kan både barn og voksne nyte turer i marka eller ta turen ned mot Glomma og Langnesstien. Nærmeste nabo er Kråkåsen, som er et av Askims høyeste punkt på 168 meter over havet – et flott sted for korte turer med fin utsikt mot blant annet Askim sentrum.
Askim er en by i Indre Østfold kommune med cirka 16 000 innbyggere. Byen grenser til Spydeberg i vest og nord, til Trøgstad og Eidsberg i øst, og til Skiptvet i sør. Badelandet Østfoldbadet befinner seg sentralt i byen og innehar både et innvendig og et nytt utvendig badeanlegg. Inngangspartiet til Østfoldbadet er koblet sammen med byens aktive Kulturhus i et stiltilpasset nybygg. Det er to kinosaler i Askim, der den ene er en sertifisert THX-kino. Shoppingmulighetene er gode, med Askimtorget sentralt beliggende i byen. Dette er regionens største kjøpesenter med hele 50 butikker under samme tak, både store kjedebutikker og små uavhengige spesialforretninger.
Kommunikasjon Askim ligger cirka 5,5 mil fra Oslo sentrum. Bussen og toger bruker cirka 50 minutter inn til Oslo. Veiforbindelsen fra Askim til Oslo er hovedsakelig langs riksvei og europavei.
Her finner du detaljert informasjon om tomtene på Kråkåsen Hageby.
Har du ikke lyst til å bygge selv? I Kråkåsen Hageby planlegger vi å bygge et nytt nabolag bestående av cirka 90 boliger. Her kan du velge blant eneboliger, rekkehus og tomannsboliger, med gode solforhold og omkranset av friområder.